WOŚP 2013

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zwraca się z prośbą o przekazanie darów

na „Wielką Aukcję”, oraz „Kiermasz”  który  odbędzie się w dniu 13 stycznia 2013r. w ramach 21Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od kilku lat, M-GOK działa jako Sztab WOŚP na teren gminy Bobolice.

Z  roku na rok wzrasta liczba wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy wspierają nas swoimi działaniami.

Przekazane dary zostaną zlicytowane , a pozyskana kwota wzbogaci konto fundacji Jurka Owsiaka.

„Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.”

 

Już dziś serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc

 

Osoba do kontaktu : Kordek Marzena tel. 664044379

 

                                                            z poważaniem

                                                                                    Szef Sztabu WOŚP  w Bobolicach

Marzena Kordek

Komentarze dla tego wpisu zostały zablokowane.

Komentarze zostały zablokowane.